+420 776 486 077

Pon- Pá: 8 - 16:30

PORADENSTVÍ A KONZULTACE

Základní informace

Technologie vymazání komínu KERATECH je tradiční metoda obnovy komínu ve skandinávských zemí, zejména ve Švédsku a v Dánsku. V těchto zemích se používá již více než 40 let.

Vymazání komínu technologií KERATECH je vhodné pro stávající cihlové komíny. Zdivo a pojivo těchto komínů začne po určité době degradovat vlivem působení látek obsažených ve spalinách a dehtech a následně dochází k drolení zdiva a úniku spalin, jež může způsobit vážné ohrožení zdraví osob v blízkosti komínu.

V současnosti se k obnově komínů hojně používají nerezové vložky, pevné nebo ohebné, ovšem jejich použití obvykle předchází nutnost frézování komínu. Při frézování komínu se odebere až 1/3 zdiva, aby bylo možné vsunout do komínu komínové vložky. Ne vždy je možné provést frézování komínu, a to zejména v situacích, kdy se jedná o víceprůduchový komínu, frézování komínu je nutné provést přes několik podlaží resp. několik cizích bytů, komín není dostatečně stabilní atd. Frézování komínu je hlučné a velice prašné. Zároveň může v extrémních případech dojít až k proražení stěny komínu nebo vyražení cihly do vedlejšího komínového průduchu.

Oproti tomu představuje vymazání komínu KERATECH šetrnou metodu obnovy komínu. Před samotnou aplikací se komín důsledně strojově vyčistí a následně se shora do průduchu vlévá speciální směs se skelnými vlákny KERATECH. Za pomocí tažení tlakové ucpávky v komínového průduchu dochází k vytvoření velice pevného pouzdra, které je mrazuvzdorné, odolné vůči působení spalin a má nasákavost srovnatelnou s keramickými vložkami.

Vymazání komínu KERATECH provádí pouze námi proškolení a certifikovaní partneři, kteří disponují znalostmi a kompletním technologickým vybavením. Záruka na vymazání komínu je 10 let.

Kontaktujte nás

Sortiment block

Tento web běží na drupal hostingu od Drupal ᐬrts Drupal