+420 776 486 077

Pon- Pá: 8 - 16:30

PORADENSTVÍ A KONZULTACE

Základní informace

Nadstřešní část komínu patří mezi nejvíce namáhané části komínu. Zvenku ji ohrožují povětrnostní vlivy a zevnitř na ni působí spaliny a jiné chemické sloučeniny vzniklé spalováním. Zejména u starších cihlových komínů dochází časem k erozi zdiva a vypadávání spár. Tento efekt bývá umocněn tím, že je na starší cihlový komín připojen nový spotřebič s vyšší účinností a nižší teplotou spalin. Teplota spalin klesne pod rosný bod a spaliny začnou měnit své skupenství na kapalné. Vlhkost následně proniká do zdiva, zejména do spár, které vlivem toho eroduje. Nezřídka dochází k vypadávání celých cihel, k prasknutí v důsledku mrazu apod.

Pro tento případ máme pro vás řešení. Použijte pro opravu komínové tvárnice Single Modul nebo Double Modul. Oprava se provádí ubouráním stávající špatné části komínu a její opětovné dozdění z komínových tvárnic. Následně je možné celý komín vyvložkovat nebo provést vymazání komínu technologií KERATECH.

Maximální výška volně stojící nadstřešní části komínu je 2,1 m bez výztuže a až 8,1 m s výztuží! Můžete volit z průměrů 150 až 200 mm v závislosti na typu tvárnice.

 

 

Kontaktujte nás

Tento web běží na drupal hostingu od Drupal ᐬrts Drupal