+420 776 486 077

Pon- Pá: 8 - 16:30

PORADENSTVÍ A KONZULTACE

Pemza

Pemza je vyvřelá hornina sopečného původu a také jediná hornina na světě, která plave. Pemza je vynikající přírodní izolant. Právě tato vlastnost odlišuje pemzu od všech ostatních materiálů používáných k výrobě komínových systémů. Izolační vlastnosti pemzyumožňují spalinám v komínu velice rychle dosáhnout optimální teploty, čímž umožňují topnému zařízení podat optimální výkon již krátce po zapálení. Zároveň udržuje vyšší teplotu spalin v komínu i ve chvíli, kdy klesá výkon spotřebiče, což minimalizuje riziko vzniku kondenzátu a nadměrného znečištění komínu. 


Přirozené vlastnosti pemzy 

  • Odolnost vůči teplotním změnám
    Pemza se, na rozdíl od keramiky či nerezu, neroztahuje ani nesmršťuje v závislosti na teplotě. Tím je absolutně vyloučené riziko vzniku prasklin oproti klasickým komínům s keramickou vložkou. Keramická vložka v komínu v 6 metrů vysokém komínu dokáže povyjet až o 3 cm, zatímco Komín z pemzy svou výšku nezmění. 
  • Vysoká izolační schopnost
    Pemza je přírodní izolant schopný uržet  vyšší teplotu spalin i ve chvílích, kdy ostatní typy komínů nechají klesnout teplotu spalin pod rosný bod a dojde ke vzniku nežádoucí kondenzace. 
  • Nízká hmotnost
    Pemza je odolný, ale zároveň lehký materiál umožňující jednomu člověku bez problému postavit komín svépomocí. 


Pemza používaná k výrobě komínu Skorsten pochází z islandské sopky Hekla, kde se nachází ložisko s nejkvalitnější pemzou. 

Tento web běží na drupal hostingu od Drupal ᐬrts Drupal