+420 776 486 077

Pon- Pá: 8 - 16:30

PORADENSTVÍ A KONZULTACE

KOMÍNOVÝ SYSTÉM - POPIS

Komínový systém Skorsten Air je nejnovějším přírustkem v naší nabídce. Jde o moderní komínový systém vyrobený z vulkanické pemzy, doplněný o soustřednou šachtu pro přívod externího vzduchu ke spotřebičům. Komín je vhodný pro všechny typy spotřebičů na pevná paliva - dřevo, dřevní štěpka, dřevní pelety, uhlí - a lehké topné oleje.

Pemza je vulkanická hornina a zároveň vynikající přírodní izolant. Izolační vlastnosti pemzy umožňují spalinám v komínovém systému Skorsten Air rychle dosáhnout optimální teploty, čímž umožňují topnému zařízení podat optimální výkon již krátce po zažehnutí. Po celou dobu topení si spaliny v komínu Skorsten Air udržují vyšší teplotu ve srovnání s konvenčními komínovými systémy s keramickou vložkou, což minimalizuje riziko vzniku kondenzátu a nadměrného znečištění komínu.

Vynikající izolační schopnosti pemzy umožňují umístění komínových systémů Skorsten přímo u hořlavých materiálů a konstrukcí. Pro tuto vlastnost se staly komíny z pemzy oblíbené u stavitelů a projektantů hledajících bezpečný a funkční komín do dřevostavby, srubu či do montovaného domu. Díky soustředné šachtě pro přívod vzduchu zvenku se zároveň jedná o vhodné komíny i do pasivních domů, jelikož dosahují vynikajících výsledků při blower door testu.

Celý komínový systém Skorsten Air se skládá z vnějších a vnitřních velice přesných pemzových bloků, čímž je zajištěna snadná a rychlá montáž, kterou zvládnete i svépomocí. Tvárnice mají masivní otvory pro výztuž a proto není problém postavit nadstřešní část komínu až do výšky 8,1 m! Pokud v době montáže komínu ještě nemáte vybraný spotřebič a nevíte, v jaké výšce bude potřeba připojení na komín, máme pro vás řešení. Komín Skorsten Air se dodává bez připojovacího dílu a jakmile si vyberete vhodný spotřebiče, otvor pro připojení si velice snadno odvrtáte ve výšce, kterou potřebujete.

 

Určeno pro

Palivodřevo, uhlí
pelety, olej
Spotřebičkamna, krbová kamna
krb, krbová vložka
kotel na dřevo, uhlí
kotel na pelety
Objektdřevostavba
pasivní dům
nízkoenergetický dům

Kontaktujte nás

Tento web běží na drupal hostingu od Drupal ᐬrts Drupal