+420 776 486 077

Pon- Pá: 8 - 16:30

PORADENSTVÍ A KONZULTACE

KOMÍNOVÝ SYSTÉM - POPIS 

Komínový systém Skorsten Single Modul tvoří základní řadu naší nabídky. Jedná se o moderní komínový systém vyrobený z vulkanické pemzy, který je vhodný pro všechny typy spotřebičů na pevná paliva - dřevo, dřevní štěpka, dřevní pelety, uhlí - a lehké topné oleje.

Pemza je vulkanická hornina a zároveň vynikající přírodní izolant. Izolační vlastnosti pemzy umožňují spalinám v komínovém systému Single Modul rychle dosáhnout optimální teploty, čímž umožňují topnému zařízení podat optimální výkon již krátce po zažehnutí. Po celou dobu topení si spaliny v komínu Single Modul udržují vyšší teplotu ve srovnání s konvenčními komínovými systémy s keramickou vložkou, což minimalizuje riziko vzniku kondenzátu a nadměrného znečištění komínu.

Vynikající izolační schopnosti pemzy umožňují umístění komínových systémů Skorsten přímo u hořlavých materiálů a konstrukcí. Pro tuto vlastnost se staly komíny z pemzy oblíbené u stavitelů a projektantů hledajících bezpečný a funkční komín do dřevostavby, srubu či do montovaného domu. Zároveň jde o vhodné komíny i do pasivních domů, jelikož dosahují vynikajících výsledků při blower door testu.

Celý komínový systém Skorsten Single Modul se skládá z modulárních velice přesných prefabrikovaných bloků, čímž je zajištěna snadná a rychlá montáž, kterou zvládnete i svépomocí. Již v základním provedení získáte připravené všechny díly, tedy tvárnici s instalovanými dvířky, připojovací díl, krycí desku a přechodku mezi komínem a kouřovodem. Avšak pokud v době montáže komínu ještě nemáte vybraný spotřebič a nevíte, v jaké výšce bude potřeba připojení na komín, máme pro vás řešení. Komín Single Modul si můžete objednat bez připojovacího dílu a jakmile si vyberete vhodný spotřebiče, otvor pro připojení si velice snadno odvrtáte ve výšce, kterou potřebujete.

Určeno pro

Palivodřevo, uhlí
pelety, olej
Spotřebičkamna, krbová kamna
krb, krbová vložka
kotel na dřevo, uhlí
kotel na pelety
Objektdřevostavba
pasivní dům
nízkoenergetický dům
běžný dům

Kontaktujte nás

Sortiment block

Reference

Již od roku 2013 vybavuje své domy komíny Skorsten. Nejčastěji se jedná o komíny Single Modul v průměru DN160.
Do svých dřevostaveb v podobě stavebnice s krbem či krbovými kamny dodává převážně komíny Skorsten Single Modul.
standard v domech od Dřevostavby Studnička

Tento web běží na drupal hostingu od Drupal ᐬrts Drupal