+420 776 486 077

Pon- Pá: 8 - 16:30

PORADENSTVÍ A KONZULTACE

KOMÍNOVÝ SYSTÉM - POPIS

Komínový systém Skorsten Double Modul tvoří je nejdéle vyráběným komínem v naší nabídce. Jde o moderní komínový systém vyrobený z vulkanické pemzy, který je vhodný pro všechny typy spotřebičů na pevná paliva - dřevo, dřevní štěpka, dřevní pelety, uhlí - a lehké topné oleje.

Pemza je vulkanická hornina a zároveň vynikající přírodní izolant. Izolační vlastnosti pemzy umožňují spalinám v komínovém systému Double Modul rychle dosáhnout optimální teploty, čímž umožňují topnému zařízení podat optimální výkon již krátce po zažehnutí. Po celou dobu topení si spaliny v komínu Double Modul udržují vyšší teplotu ve srovnání s konvenčními komínovými systémy s keramickou vložkou, což minimalizuje riziko vzniku kondenzátu a nadměrného znečištění komínu.

Vynikající izolační schopnosti pemzy umožňují umístění komínových systémů Skorsten přímo u hořlavých materiálů a konstrukcí. Pro tuto vlastnost se staly komíny z pemzy oblíbené u stavitelů a projektantů hledajících bezpečný a funkční komín do dřevostavby, srubu či do montovaného domu. Zároveň jde o vhodné komíny i do pasivních domů, jelikož dosahují vynikajících výsledků při blower door testu.

Celý komínový systém Skorsten Double Modul se skládá z vnějších a vnitřních velice přesných pemzových bloků, čímž je zajištěna snadná a rychlá montáž, kterou zvládnete i svépomocí. Tvárnice mají masivní otvory pro výztuž a proto není problém postavit nadstřešní část komínu až do výšky 8,1 m! Pokud v době montáže komínu ještě nemáte vybraný spotřebič a nevíte, v jaké výšce bude potřeba připojení na komín, máme pro vás řešení. Komín Double Modul se dodává bez připojovacího dílu a jakmile si vyberete vhodný spotřebiče, otvor pro připojení si velice snadno odvrtáte ve výšce, kterou potřebujete.

Určeno pro

Palivodřevo, uhlí
pelety, olej
Spotřebičkamna, krbová kamna
krb, krbová vložka
kotel na dřevo, uhlí
kotel na pelety
Objektdřevostavba
nízkoenergetický dům
běžný dům

Kontaktujte nás

Sortiment block

Reference

Zaměřuje se na projekty klasických dřevěných srubů. Pro projekty v Čechách volí komíny z pemzy Skorsten Double Modul.

Tento web běží na drupal hostingu od Drupal ᐬrts Drupal