+420 776 486 077

Pon- Pá: 8 - 16:30

PORADENSTVÍ A KONZULTACE

Základní informace

Kouřovod je nedílnou součástí spalinové cesty. Se zvyšováním účinnosti spotřebičů dochází ke snižování teploty spalin. To má za následek rychlejší pokles teploty spalin pod rosný bod a změnu z plynného na kapalné skupenství - kondenzát, který následně stéká po stěně komínového průduchu dolů a obvykle se dostane také do kouřovodu. Dalším problémem bývá nekvalitní palivo, především u pelet, kdy dochází při spalování ke vzniku kyselin, které mohou v extrémním případě rozleptat i nerezové kouřovody!

Kouřovod musí tedy odolávat vysokým teplotám, vlhkosti a chemickým sloučeninám vznikajících při spalování. Zmíněná kritéria splňují smaltované nerezové kouřovody od italského výrobce A.L.A. - s.p.a. Základem kouřovodů je kvalitní nerezová ocel o síle 0,5 mm, která je z vnitřní i vnější strany pokryta smaltem. Smalt dobře snáší vysoké teploty i vlhkost. Zároveň se vyznačuje barevnou stálostí, která se nemění i po stovky let a nemění barvu jako nerezové či ocelové kouřovody.

Smaltované kouřovody Aeternum jsou svařovány laserem a opatřeny systémem hrdel GASTOP garantující perfektní těsnost spojů. Nový typ smaltu nazývaný TERM je odolný vůči kyselinám, vysokým teplotám, škrábancům a rzi. Uplatnění najdou u krbových kamen, krbů, kotlů na pevná paliva a zejména u spotřebičů na pelety.

Dodáváme je v průměrech od 100 mm až do 200 mm v provedení černá leská, černá matná, hnědá a bílá. Pro peletové kotle nabízíme i kouřovody o průměru 80 mm vč. těsnění pro přetlakové použití. Záruka na kouřovody je 10 let.

Kontaktujte nás

Sortiment block

Tento web běží na drupal hostingu od Drupal ᐬrts Drupal